Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Paletizační vozík

Co je to paletizační vozík a jak je ovládán?

Paletizační vozík

Paletový neboli paletizační vozík je manipulační technika, která výrazně ulehčuje práci s manipulací nákladu uloženým na paletách. Paletový vozík je velmi oblíbená manipulační technika, která je v dnešní době standardem téměř každého skladu či obchodu. Pro pohodlnou a stabilní manipulaci s břemenem jsou paletové vozíky zhotoveny z kvalitního ocelového plechu s robustními vidlicemi a předními řídícími koly a zadními nosnými kolečky, které umožňují pohyb a zatáčení vozíku. Zdvih paletového vozíku se provádí mechanicky pohybem řídící oje přes hydraulickou pumpu. Manipulace s paletovým vozíkem jsou koordinovány ruční řídící ojí, na které je umístěna ovládací páčka vozíku, kterou obsluha vozíku náklad zdvihá nebo naopak spouští dolů. Na rozdíl od vysokozdvižných vozíků, ovládání paletového vozíku nevyžaduje žádné školení ani žádný speciální průkaz.

Druhy paletových vozíků

Paletové vozíky se na trhu vyskytují ve dvou různých modifikacích. Jedná se o paletový vozík ruční, neboli mechanický a paletový vozík elektrický.

Ruční paletový vozík

Ruční paletový vozík má oproti elektrickému vozíku obecně větší zastoupení. Ruční paletový vozík najde své uplatnění téměř v každém skladě, průmyslové výrobě nebo v obchodě, kde je potřeba manipulovat s nákladem na paletě. Výhodou ručního paletového vozíku je menší finanční náročnost při jeho pořizování. Naopak nevýhodou ručního paletového vozíku je vyšší fyzická náročnost při manipulaci.

Elektrický paletový vozík

Elektrický paletový vozík se na rozdíl od vozíku ručního vyplatí v provozech či skladech, kde se vozík často využívá nebo se manipuluje na delší vzdálenosti. Elektrický vozík je sice oproti vozíku mechanickém finančně náročnější na pořízení, ale při manipulaci je vynaloženo minimální množství energie.

Paletizační vozík DOOSAN

Dovolte, abychom Vám jménem společnosti DW Forklift představili akční nabídku v podobě vysokozdvižného paletizačního vozíku značky DOOSAN. Vozík disponuje kvalitní hydraulickou jednotkou, pogumovaným madlem oje, vidlicemi v délce 1 150 mm, šířce 520 mm a nosnosti 2 500 kg. Využijte jedinečné nabídky naší společnosti DW Forklift a pořiďte si u nás nový paletový vozík DOOSAN typ HPT 25 R2.

kontaktujte nás