Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Ručně vedené elektrické nízkozdvižné vozíky

Účel elektrických nízkozdvižných vozíků

Ručně vedené elektrické nízkozdvižné vozíky

Vedle celé řady druhů vozíků a další manipulační techniky určené pro manipulaci s nákladem existují i ručně vedené nízkozdvižné vozíky. Ručně vedené nízkozdvižné vozíky bývají z pravidla vybaveny elektrickým motorem, protože jsou určeny především pro práci v uzavřených prostorách s rovným a pevným povrchem. Elektrický pohon je zcela ideální pro práci v interiéru, je tichý a neuvolňuje do ovzduší škodlivé emise.

Ručně vedené nízkozdvižné vozíky zcela zřetelně ulehčují manipulaci s nákladem, především ve stísněných uličkách a mezi regály. Nízkozdvižné vozíky disponují mimořádnými manévrovacími schopnostmi a možností zdvihu nákladu. Zdvih ručně vedeného nízkozdvižného vozíku však bývá jen několik centimetrů. Proto své využití nejčastěji nachází v přemisťování paletovaného materiálu. Pro stohování zboží jsou pak určeny vysokozdvižné ručně vedené vozíky.

Dělení ručně vedených nízkozdvižných vozíků

Ručně vedené nízkozdvižné vozíky lze rozdělit podle typu obsluhy do následujících skupin. Jde o ručně vedené nízkozdvižné vozíky s chodící obsluhou, nízkozdvižné vozíky se sedící obsluhou a vozíky se stojící obsluhou, které disponují plošinou pro řidiče.

Ručně vedené elektrické nízkozdvižné vozíky jsou vyráběny v řadě většinou s nosností do 3000 kg.

Pojmy z oblasti nízkozdvižných vozíků

Při výběru ručně vedeného nízkozdvižného vozíku je dobré znát několik následujících odborných termínů, převzatých z anglického jazyka. Jedná se o pojem platform, inox, sideshift a heavy series. Platform je plošina pro jizdu řidiče. Inox znamená nerezové provedení. Sideshift znamená boční posuv vidlic. A pojmem heavy series se míní vozík do těžkých a náročných provozů.

kontaktujte nás