Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Jak vybrat vysokozdvižný vozík

Vybíráme dle určitých kritérií

vysokozdvižný vozík

Na trhu manipulační techniky je možné nalézt několik druhů vysokozdvižných vozíků. Každý má své přednosti a každý se hodí pro jiný druh práce a různou zátěž. Vysokozdvižné vozíky se nejčastěji člení podle těchto kritérií: nosnost vozíku, druh a typ pohonu, způsob manipulace, druh manipulovaného materiálu.

Při výběru vysokozdvižných vozíků musí být znám především účel, pro který bude vysokozdvižný vozík používán a také prostor, ve kterém se manipulační technika bude pohybovat. Dle toho, je následovně možné určit druh, typ a nosnost vozíku. Dle obsluhy můžeme zvolit vozík čelní, boční nebo Reach Truck se sedícím řidičem, ručně vedený vozík s plošinou pro spolujízdu řidiče nebo bez plošiny.

Výběr podle účelu a nosnosti

vysokozdvižný vozík

Vysokozdvižné vozíky vybíráme s ohledem na druh manipulace, typ manipulovaného břemene, prostorového využití, stavu pojezdových ploch. Vozíky se spalovacími motory se používají především na venkovních plochách. Čelní elektrické vozíky jsou určeny hlavně do vnitřních prostor – skladových hal, pro převážení skladovaného materiálu na větší vzdálenosti. Pro převážení europalet na kratší vzdálenosti se využívají ručně vedené nízkozdvižné vozíky. Pro zakládání palet do regálů nebo stohování palet na sebe, se používají vysokozdvižné ručně vedené vozíky. Obě varianty mohou být vybaveny pevnou nebo sklopnou stupačkou pro spolujízdu řidiče.

Výběr podle pohonu

Důležitým kritériem, kterým se při výběru vysokozdvižné techniky řídíme, je druh pohonu. Obecně nejpoužívanějším pohonem u vysokozdvižných vozíků je spalovací dieselový motor. Dieselové vysokozdvižné vozíky jsou určené především do venkovních prostor.

V současné době je také velice oblíbeným pohonem u vysokozdvižných vozíků elektrický motor, který zajistí tichý chod šetrný k životnímu prostředí, který se hodí především do vnitřních prostor.

Provoz plynových vysokozdvižných vozíků je ekonomický a šetrný k životnímu prostředí, ale před jeho použitím je potřeba zřídit speciální čerpací stanici nebo plynové hospodářství. Takže prvotní náklady mohou být vyšší.

Stále nevíte, jaká manipulační technika je pro Vás ta pravá?

Pokud si stále nejste jistí, jaká manipulační technika by byla vhodná pro Váš provoz, neváhejte se obrátit na naši společnost DW Forklift. Rádi s Vámi vybereme ten pravý vysokozdvižný vozík.

kontaktujte nás