Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Využití vysokozdvižných vozíků

Vysokozdvižný vozík nebo chcete-li, ještěrka je v dnešní době takřka nenahraditelný manipulační stroj. Vysokozdvižné vozíky a ostatní manipulační technika je obecně nejvíce využívaná v logistických centrech, průmyslových podnicích, stavebnictví a ve skladových prostorách. Samotnou oblast využití vysokozdvižných vozíků určuje jejich vybavení.

Základní vybavení vysokozdvižného vozíků

ilustrace

Mezi základní vybavení vysokozdvižných vozíků patří boční posuv vidlic. Další doplňky, vybavení a přídavná zařízení pak mohou vysokozdvižný vozík tak, aby vyhovoval v provozech různých oblastí průmyslové činnosti.

Čelně výsuvné vidlice u vozíku Reach Truck najdou svoje uplatnění především ve stísněných prostorách. Z důvodu lepší manipulace se tak u vysokozdvižných vozíků tohoto typu můžeme setkat s pootočenou sedačkou řidiče, a to kolmo na směr jízdy.

Hydraulicky roztažitelné vidlice se využívají hlavně pro manipulaci s dlouhým nákladem, jako jsou ocelové profily, řezivo, trubky nebo tyče.

Vysokozdvižný vozík pro manipulaci se zbožím na paletách

Nejčastějším vybavením vysokozdvižných vozíků bývají různé typy paletových vidlic. Vysokozdvižný vozík vybaven paletovými vidlicemi je určen k manipulaci zboží, které je umístěno na paletách.

Vysokozdvižný vozík pro silniční údržbu

Pokud je vysokozdvižný vozík vybaven nakládací lžící, radlicí na sníh nebo zametacím kartáčem, jde o techniku vhodnou do oblasti technických služeb.

Vysokozdvižný vozík pro manipulaci se sudy

Zařízení pro skladování a manipulaci se sudy nejvíce ocení oblast technických služeb, průmyslové podniky, případně i stavební firmy. Jedná se především o mobilní sklady olejů, mobilní vany na skladování sudů, otočná zařízení na sudy, závěsné háky na přenášení sudů, kleště na přepravu sudů, vyklápěcí zařízení na bezpečné vyprazdňování sudů, palety na skladování a přepravu a přepravní klece na manipulaci a skladování tlakových lahví.

Vysokozdvižný vozík jako malý jeřáb

Čím více má vysokozdvižný vozík příslušenství, tím širší je jeho oblast využití. Z této oblasti příslušenství pro vysokozdvižný vozík jsou k dispozici jeřábova ramena, otočná zařízení a nosné trny.

kontaktujte nás